در بین پلتفرم‌های آموزش مجازی؛ چرا باید بیگ بیگ بلو باتن را انتخاب کنیم؟

بیگ بلو باتن

در بین پلتفرم‌های آموزش مجازی؛ چرا باید بیگ بیگ بلو باتن را انتخاب کنیم؟

آموزش مجازی، روش مدرن آموزش است که این قابلیت را دارد که در غیاب فضاهای قدیمی کلاس برپایه عملکرد و تاثیرگذاری از راه دور برگزارکننده آموزش آنلاین باشد.

پلتفرم آموزش آنلاین، سامانه یکپارچه‌ای از سرویس‌های تعاملی است که به معلمان، دانشجویان و دیگر افراد درگیر آموزش، یک‌سری از علوم، ابزار و منابع برای پشتیبانی، بهتر شدن آموزش و مدیریت آن‌ها ارائه می‌دهد.

یکی از انواع سامانه‌های آموزش مجازی، پلتفرم بیگ بلو باتن (BigBlueButton) است که در میان پلتفرم‌های آموزش مجازی، برتری خود را ثابت کرده است.

در ادامه به بررسی این موضوع توسط مجموعه کلاسینار می‌پردازیم.

بهترین سامانه‌های آموزش مجازی در جهان

سیستم‌های آموزش مجازی و ال ام اس زیادی در جهان وجود دارد که اساتید می‌توانند توسط آن‌ها آموزش‌های غیرحضوری خود را به دانشجویان ارائه دهند.

هر یک از این سیستم‌ها، امکانات و شاخصه‌های مختلفی را در دسترس کاربران خود می‌گذارند.

امکاناتی نظیر برگزاری راحت کلاس درس، تقسیم‌بندی کلاس‌ها، برگزاری جلسه‌ها و کمیسیون‌ها و سازگاری با همه دستگاه‌های هوشمند که هر یک به استفاده آسان‌تر از سامانه‌های آموزش مجازی کمک می‌کنند.

یکی از ویژگی‌های اساسی پلتفرم‌های آموزش آنلاین معروف در جهان، پشتیبانی از زبان فارسی است.

صرفا پلتفرم‌های بیگ بلو باتن، اسکای روم و گوگل کلاس روم دارای این ویژگی هستند.

استفاده از اکثر پلتفرم‌ها به دلیل تحریم، در کشور ما امکان پذیر نیست اما پلتفرم‌های ادوبی کانکت، BigBlueButton، SkyRoom و … این دسترسی را برای ایرانیان نیز فراهم کرده‌اند.

بیگ بلو باتن

به برنامه‌های نوپا نمی‌شود اعتماد کامل کرد!

برخی از برنامه‌های آموزش مجازی که در شرایط اضطراری بحران کرونا طراحی و ارائه شدند، سعی کردند تا کمبودهای ناشی از تعطیلی مدارس را جبران کند. اما در این مسیر با مشکلاتی نیز روبرو شدند.

برای مثال برنامه نوپا شاد که اصلا زیرساخت‌های مناسب برای آموزش مجازی ندارد و در مجموع نسبت به پلتفرم‌های آموزش مجازی محبوب و قدیمی مثل بیگ بلو باتن که تا حد زیادی به فضای آموزش حضوری شبیه‌سازی شده است، «شاد» کاستی‌ها و نقایص بسیاری داشته است.

نبود امکاناتی همچون ویدئوکنفرانس، تخته سیاه، قابلیت اشتراک‌گذاری دسکتاپ، نظرسنجی، امتحان و … باعث شده برنامه‌ای مثل شاد مثل یک برنامه پیام‌رسان عمل کند.

بنابراین کیفیت تحصیل محصلان را فدای هزینه یا حمایت از برنامه‌های تازه وارد ایرانی پر از مشکل، نکنید.

برنامه شاد حتی نیازهای یک مدرسه را برای آموزش آنلاین پاسخگو نبوده است در صورتی که پلتفرمی مثل bigbluebutton قابلیت برگزاری وب کنفرانس را در سطح ملی و بین المللی دارد.

این پلتفرم امکان برگزاری وبینارهای یکطرفه و تعاملی را به اداره‌ها، آموزشگاه‌ها و سازمان‌ها می‌دهد.

علاوه بر آموزش مجازی برای دانش آموزان و دانشجویان، اعضای یک نهاد که در پراکندگی جغرافیایی و یا در مسافت‌های دور که با هم قرار دارند نیز می‌توانند با استفاده از این پلتفرم، جلسات مجازی برگزار کنند.

مقایسه پلتفرم بیگ بلو باتن با دیگر پلتفرم‌های مختلف آموزش مجازی

در این جدول سعی کرده ایم تا قابلیت ها و امکانات BigBlueButton که یک پلتفرم متن باز (Open Source) است را با پلتفرم‌های آموزش مجازی در دنیا و ایران را مقایسه کنیم.

جدول مقایسه پلتفرم و نرم افزارهای برگزاری وبینار و کلاس آنلاین

جمع بندی

طبق این جدول با قطیعت می‌توان گفت یکی از بهترین پلتفرم‌های آموزش مجازی، پلتفرم بیگ بلو باتن هست که شرکت کلاسینار این پلتفرم انگلیسی را فارسی و شخصی‌سازی کرده و از این پلتفرم به‌صورت بومی شده استفاده می‌کند.

با این پلتفرم بدون اینکه هزینه مازادی برای برگزاری و یا شرکت در یک کلاس اموزشی یا یک کنفرانس علمی و کاری بپردازید، می‌توانید به صورت آنلاین و با کم‌ترین هزینه تجربه کسب علم و دانش را داشته باشید.

سیستم BigBlueButton بستر خوبی برای کلاس مجازی یا وبینار می‌باشد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

مشاهده دمو

برای دیدن دموی کلاس و وبینار کلاسینار کلیک کنید
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینترنت مصرفی مشتریان کلاسینار به صورت نیم بها محاسبه می‌شود.