کلاسینار

مدیریت ماهرانه استرس در کلاس مجازی

مدیریت ماهرانه استرس در کلاس مجازی

کلاس مجازی BigBlueButton طوری طراحی شده است. که آموزش آنلاین را آسان تر و موثرتر کند. به دلیل این که از خصوصیت منبع باز بودن برخوردار است ، در همه مرورگرها (دسکتاپ یا تلفن همراه) بدون نیاز به دانلود یا نصب به خوبی کار می کند. با استفاده از این نرم افزار و قابلیت های متعدد آن ، شما یک رسانه قوی برای تدریس همه انواع دروس دارید. این که بدانید چگونه بهترین استفاده را از تکنولوژیهای آن ببرید.  از بسیاری از شرایط استرس زا جلوگیری می کند. و به شما این امکان را می دهد تا دانش آموز بیشتر درگیر درس شود.

در این مطلب می خوانید:

برای دانش آموزان ، یک چک لیست بصری درست کنید

یک راه دیگر برای کمک کردن استرس در کلاس آنلاین این است. که شاگردها از قبل آماده باشند. البته نه فقط دانش آموز بلکه معلم نیز باید خود را آماده کند. کمی قبل از شروع کلاس، حتماً یک چک لیست را به آنها ایمیل کنید. به طوری که آنها بدانند شما از آنها چه انتظاری دارید. در برابر این وسوسه مقاومت کنید که بخواهید آیتم ها را به صورت متن در یک برنامه واژه پرداز لیست کنید. بلکه وقت بگذارید و همه چیز را مرتب و تمیز ارائه کنید.

بیگ بلو باتن

البته، به عنوان یک معلم بیگ بلو باتن، گزینه هایی خاصی در اختیار دارید. مثل خاموش و روشن کردن میکروفون. همچنین می توانید تصمیم بگیرد کدام گزینه را می توانید قفل کنید. تا شاگردها تصادفاً خودشان را بی صدا نکنند. با این حال، همچنین این موضوع را میتوانید. به شاگردها بسپارید، و به آنها شانسی بدهید که به نحوی سازنده در کلاس شرکت کنند.
می توانید دوباره بعداً در کلاسهای آینده از این چک لیست استفاده کنید. اگر لازم باشد، نسخه های مختلفی برای درسی که می خواهید تدریس کنید بسازید. این امر مانع می شود که شاگردها فکر کنند که همیشه با یک لیست مواجه بوده اند و برای همین همیشه آن را نگاه می کنند.

خوش آمد گویی گرم

هر شاگردی که وارد چت می شود. را شخصاً خوشامدگویی کنید. با کمی احوالپرسی ، یخ فضا را بشکنید، و به جزئیات توجه کنید: یکی به تازگی آرایشگاه رفته است. یا می توانید ببینید که آفتاب، خیلی زیاد به اتاق یکی می تابد. اینها را به شاگردها بیان کنید. اگر کلاس خوب پیش می رود، شاگردها را بستایید، گرچه می دانید. که این امر به دلیل این است که بیگ بلو باتن متنوع، قوی و راحت است. قبل از شروع کلاس مطمئن شوید که همه حاضر هستند.

مدیریت ماهرانه استرس در کلاس مجازی

به درس خود نظم دهید

بچه ها عاشق نظم هستند و دوست دارند بدانند که چه چیزی توقع دارند، لذا یک برنامه در آغاز ارائه دهید، خصوصاً اگر کلاس بیشتر از یک ساعت خواهد بود. اول هدف تدریس را بگویید. اینگونه تمرکز شاگردان افزون می شود.

در تماس بمانید

با شاگردان خود در تماس بمانید. بیگ بلو باتن کارکردی قوی ولی ساده دارد تا گروهی بزرگ از شاگردان را به سرعت به گروههای کوچک تقسیم کند. در حالی که امکان چت یک به یک حفظ می شود. این ویژگی سعی می کند. همکاری جهان واقعی را در شکلی دیجیتال ترکیب کند. بدین ترتیب تجربه برخط تعاملی ترین برای کاربران ما به وجود می آید. لذا، در جهت نفع خود از آن استفاده کنید. همچنین، ترکیب گروه را گاه گاه عوض کنید.
در ویدیوها، ساعت کاری، مکالمات، تنوع ایجاد کنید. در گروههای کوچک کار کنید و به هر فردی تکالیف فردی ارائه دهید. حواستان باشد که هر ویدیو مختصر و مفید باشد. بسته به سن شاگردهای شما و توانایی آنها برای حفظ توجه، زمان باید بین 3 تا 15 دقیقه متغیر باشد. همه فایلهای مربوط به درس را در یک پوشه نگه دارید.

بازی را در درس آنلاین دخیل کنید

به خصوص برای شاگردان کم سن و سال، دخیل کردن یک عنصر سرگرمی در تدریس بسیار مهم است. شاگردان بزرگتر نیز به استراحت و تنفس ارزش قائلند به ویژه وقتی مطلب پیچیده باشد. کارکرد نظرسنجی بیگ بلو باتن برای ساختن کوئیزهای کوچک بسیار عالی است، به ویژه در ترکیب با پاورپوینت و کاهوت! درحالی که شما سوالات کوئیز را می پرسید، شاید بخواهید میکروفون همه را خاموش کنید تا هنگام سوال و جواب فردی که مورد نظر شما نیست سریعتر جواب را ندهد و همان شاگرد مورد نظر شما جواب را بدهد.

«تنفس را فراموش نکنید»

هر کلاس برخط که بیشتر از یک ساعت طول بکشد باید حاوی چند زنگ تفریح منظم باشد. شاگردان خود را تشویق کنید که چند لحظه ای از پای رایانه خود بلند شوند و چیزی بخورند، و کمی تحرک بدنی کنند. همچنین، خودتان هم دائم یک جا ننشینید. یک کم حرکت کنید! ببینید که اگر هر ساعت 4 دقیقه ورزش قوی انجام دهید، در هشت ساعت کاری، جمعاً می شود نیم ساعت فعالیت که مقدار ورزشی است که کارشناسان این امر توصیه می کنند. این کار باعث بهبود کارکرد قلب، عضلات و استخوانها می شود. به طور غیر مستقیم ، این ورزش مغز شما را تحریک می کند، هرچه باشد مغز، عضو مهمی در تدریس است!

اگر همه چیز به هم ریخت

جمله ای از بنژامین دیزرائیلی هست: امید بهترین را داشته باش، اما برای بدترین آماده باش. علارغم برنامه ریزی دقیق شما، و گرچه بیگ بلو باتن برنامه کلاس درس عالی ای است، اما بی نظمی و آشفتگی همیشه در کمین است. اگر چنین شد، خونسرد باشید و بدانید که بیگ بلو باتن برای این موضوع گزینه هایی دارد:
همه میکروفونها را به جز برای خودتان را بی صدا کنید د رحالی که چت را باز نگه دارید یا بگویید که وایتبورد را همه می توانند استفاده کنند.
وقتی شاگردان منتظر مانده اند یک ویدیوی اضطراری را آماده داشته باشید و اجرا کنید.
اگر مقداری وقت نیاز دارید که مسئله را حل کنید، شاگردها را بفرستید که یک زنگ تفریح کوچک داشته باشند و از پای کامپیوترشان مدتی بلند شوند.

مدیریت ماهرانه استرس در کلاس مجازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

30% تخفیف شگفت انگیز بابت خرید پلن کلاسینارمیت ( جلسه آنلاین ) کلاسینار | کد تخفیف : 30meetاطلاعات بیشتر !
+