مدرسه آنلاین و مزایا و خصوصیات آن

مدرسه آنلاین

مدرسه آنلاین و مزایا و خصوصیات آن

مدرسه آنلاین

مدرسه آنلاین در واقع شکل پیشرفتۀ و جامع آموزش از راه دور که امروزه طرفداران بسیاری دارد. مدرسه آنلاین به افراد مختلف جامعه کمک می کند که با کمک تکنولوژی و اینترنت از تحصیلات مناسب برخوردار گردند. در این روش افراد به صورت غیرحضوری در کلاسهای آنلاین شرکت می کنند. و مانع فاصله مکانی و زمانی در فرایند تدریس برچیده شده است. مدرسه آنلاین در تعلیم و تدریس موضوعات علمی و آکادمیک پایبند اصول مدارس سنتی است. ولی محصلین با حداقل حضور یا بدون حضور از جلسات درس بهره مند می شوند. همچنین امتحان دادن و ارتباط آنها با همکلاسیها و معلمین خود از طریق اینترنت و به شکل نوشتاری، صوتی و تصویری است. مدرسه آنلاین می تواند مدارک معتبری ارائه دهد. مدرسه آنلاین برگی نو در مسیر ترقی و تحول سیستم آموزشی است.

در این مطلب می خوانید:

مزایای مدرسه آنلاین

از مزیتهای مدرسه برخط می توان به عوامل زیر اشاره کرد.

  1. جلوگیری از اتلاف وقت
  2. جلوگیری از اتلاف هزینه
  3. آرامش بیشتر
  4. بهره گیری بیشتر از مطالب و تحقیقات عمیقتر
  5. فراگیر بودن
  6. مراقبت والدین از نحوۀ پیشرفت کلاسها در مدرسه

خصوصیات مدرسه آنلاین

در مدرسه آنلاین معلم و محصل با اینترنت با هم ارتباط و تعامل تصویری، صوتی و نوشتاری کامل دارند. معلم سر کلاس درس می تواند انتخاب کند که محصلین تصویر او را داشته باشند یا نداشته باشند. معلم می تواند تصویر و فایل را به اشتراک بگذارد. بچه ها اگر سوالی داشته باشند می توانند به صورت نمادین دست بلند کنند و معلم میکروفون آنها را باز می کند. امتحان هم به صورت مجازی گرفته می شود. بچه ها در هر مکان جغرافیایی باشند می توانند از کلاسها بهره کامل ببرند. رهایی مدرسه از قید مکان باعث می شود که بچه ها به مدارس بهتر به نحوی دموکراتیکتر بهره مند بشوند. زیرا همه از هر جایی می توانند در کلاسها شرکت کنند. همچنین هزینۀ این آموزشها بسیار کمتر است. و اعتبار مدارس هم مورد قبول است.

هم این که محصل در محیط آرام خانه و بدون استرس در کلاس شرکت می کند، می تواند باعث شود که توجه بیشتری به درس داشته باشد. برای همین مطالعات شاگردان می تواند عمیقتر باشد. صرفه جویی در وقت و هزینه از مزایای مدارس است.

مدرسه آنلاین

کلاسها چگونه برگزار می شود

معلم با ارتباط تصویری، صوتی و نوشتاری با شاگردان ارتباط دارند. مصحلین هم میکروفون دارند.

هم معلم و هم محصل می توانند به صورت تایپ با هم ارتباط برقرار کنند.

قابلیت به اشتراک گذاری تصاویر وجود دارد. و این قابلیت جای ویدیوپروژکتورهای قدیمی را می گیرد.

فایلهای PDF کتابها به راحتی قابل اشتراک است.

معلم از وایت برد برخوردار است و می تواند با آن مطالبی را بنویسد یا تصویرهایی را ترسیم کند.

 

مدرسۀ برخط مجموعۀ که کلاسهای آنلاین را شامل می شود:

همانگونه که گفته می شود کلاس آنلاین زیرمجموعه ای از وبینار است. می توان گفت مدرسۀ آنلاین نیز مجموعه ای است که همه کلاسهای برخط را در خود می گنجاند. مدرسه از انسجام خوبی برخودار است. مثلاً در مدرسه آنلاین دوره های جمع بندی برگزار می شود. و در چند جلسه تمام درسهای مطالب قبلی یک کلاس ارائه می شود تا محصلین با کارایی بیشتری مطالب را یاد بگیرند.

از دیگر خصوصیات مدرسه برخط کانال پشتیبانی درس است. این کانالها به صورت شبانه روزی آمادۀ جواب دادن به سوالات و ابهامات محصلین است. همچنین نکات کلیدی یا جزوه های خلاصه مربوط به درسها در کانالها ارائه می شود. کانالها توسط معلمان ممتاز مدرسه گردانده می  شود.

مدرسه آنلاین

محصلین با هم ارتباط دارند

محصلین می توانند در مدرسه از طریق فضای مجازی با هم ارتباط برقرار کنند. با همکاری هم می توانند کلاسهای حل تمرین یا رفع ابهامات درسی برگزار کنند. این کانالها یا توسط خود مدرسه ایجاد می شود یا خود محصلین آنها را برپا می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *