خطای ظرفیت تشکیل کلاس تکمیل شده است

خطای (ظرفیت تشکیل کلاس تکمیل شده است)  برای چیست و چگونه می توان آن را تصحیح کرد .

این خطا بدلیل این است که شما کلاس هایی در حال اجرا بر روی سامانه کلاسینار دارید و سعی نمودید کلاس بعدی را تشکیل دهید و به این دلیل که ظرفیت پلن انتخابی شما در کلاس هایی که قبلا تشکیل داده اید و در حال اجرا می باشد تکمیل شده است ، سامانه اجازه ورود به کلاس را به شما نمی دهد .

تشخیص ظرفیت کلاس بر اساس  ظرفیتی است که هنگام تشکیل کلاس مشخص  می نمایید ، می باشد.

به این مثال توجه کنید  علی پلنی با ظرفیت 20 کاربر تهیه نموده است وقتی کلاسی با ظرفیت 20 نفر تشکیل می دهد  نمیتواند کلاس دومی بصورت همزمان با کلاس اول اجرا نماید هرچند افراد داخل کلاس اول کمتر از تعداد 20 نفر باشند

به تصویر زیر توجه کنید

راه حل خلاص شدن از خطای ظرفیت تکمیل ! !

1- کلاس هایتان را بر اساس  ظرفیت درست شرکت کنندگانتان انتخاب نمایید.

 کاربر علی دارای پلن با ظرفیت شرکت کننده همزمان 20  نفر می باشد .که اقدام به ایجاد کلاسی با ظرفیت 20 نفر کرده است

این کاربر می تواند تعداد زیادی کلاس با نام های متفاوت ایجاد نماید ولی فقط یک کلاس را می تواند بصورت انلاین اجرا نماید زیرا ظرفیت تشکیل کلاس خود را بر روی 20 نفر قرار داده است و عملا از تمامی ظرفیت پلن خود استفاده کرده است و نمیتواند کلاس دومی بصورت همزمان تشکیل دهد و می بایست منتظر بماند تا کلاس اول پایان یابد و انگاه کلاس دوم خود را شروع نماید.

همچنین کاربر علی می توانست چنانچه 2 کلاس با 10 نفر شرکت کننده را داشته باشد  دو کلاس با ظرفیت 10 نفر تشکیل دهد و بصورت همزمان از آن ها استفاده نماید.

مثال دیگر در این قسمت کاربر میتوانید 4 کلاس به ظرفیت 5 نفر تشکیل داده و بصورت همزمان 4 کلاس را اجرا نمایید.

2- کلاس هایتان را مانیتورینگ نمایید.

شما در هر لحظه می توانید با مراجعه به(( پنل کاربری > مانیتورینک)) از وضعیت کلاس هایی که تشکیل داده اید با خبر بشید و احیانا چنانچه کلاسی به اشتباه تشکیل شده است را حذف نمایید . با این کارظرفیت کلاس شما خالی شده و می توانید کلاس های بعدی خود را طبق ظرفیت باقی مانده تشکیل دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *